Inspekcje i filmowanie dronem

Dla kogo?

DEWELOPERZY ∙ FIRMY BUDOWLANE ∙ OBIEKTY PRZEMYSŁOWE ∙ ELEKTRCIEPŁOWNIE∙ OPERATORZY SIECI PRZESYŁOWYCH ∙ ZARZĄDCY DRÓG I AUTOSTRAD ∙ AGENCJE UBEZPIECZENIOWE ∙ TOWARZYSTWA ODSZKODOWAWCZE ∙ RZECZOZNAWCY ∙ GEODECI ∙ ROLNICY

Dlaczego warto wykonywać inspekcje z drona?

Dokładność

Wysokiej jakości kamery UHD, w jaką wyposażone są drony SkyAlp umożliwiają wykonanie bardzo szczegółowych nagrań i fotografii. Dzięki nim możliwe jest dokonanie precyzyjnych inspekcji: dowolnych obiektów technicznych i budowlanych ( o znacznej wysokości), inwestycji rozciągniętych na wielkim obszarze (np. autostrady, kolej), istniejącej infrastruktury (linie energetyczne, gazociągi) lub wysokości jak farmy wiatrowe, maszty. Dzięki transmisji obrazu do operatora w czasie rzeczywistym, możliwe jest dokonywanie inspekcji w trakcie trwania lotu.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Wykorzystanie bezzałogowych statków powietrznych jest wielokrotnie tańsze od klasycznych metod. Dron by wznieść się w powietrze nie potrzebuje pasa startowego, sterowany jest z ziemi (brak załogi), nie zużywa olbrzymich ilości paliwa. Tym samym jego zastosowanie nie wiąże się z dużymi kosztami.
Obejrzenie z bliska obiektów o znacznej wysokości również nie stanowi problemu. Na wysokość 500[m] wzniesiemy się w czasie krótszym niż 1 minuta. Ile czasu zajmie postawienie rusztowania i ilu ludzi oraz jak długo będzie przy tym pracować, aby osiągnąć ten sam efekt? Inspekcje z drona to same korzyści – oszczędność czasu, pieniędzy oraz zwiększenie bezpieczeństwa!

Bezpieczeństwo

Dzięki inspekcji z powietrza można zapobiec błędom i wypadkom na ziemi. Wczesne wykrycie usterki to zminimalizowanie zagrożenia poważnej awarii, wiążącej się często z dużymi kosztami oraz niebezpieczeństwem utraty życia lub zdrowia osób postronnych. Dron to statek bezzałogowy, dlatego wykonywanie inspekcji w miejscach niebezpiecznych, trudnodostępnych lub na dużych wysokościach nie niesie ze sobą niepotrzebnego ryzyka.

Nie tylko wielkie inwestycje!

• Nowoczesne rolnictwo. Sfilmowanie dużych areałów rolnych pozwoli na odpowiednie zaplanowanie czasu zbiorów czy optymalizację nawożenia.
• Gospodarka leśna/sadownictwo. W planowaniu miejsc wycinki drzew i nowych nasadzeń bezcenne są ujęcia lasu/sadu z dużej wysokości.
• Ubezpieczenia i odszkodowania. Zdjęcia wykonane z lotu ptaka, pozwalają precyzyjnie udokumentować zniszczenia wywołane klęskami żywiołowymi, takimi jak: huragany, powodzie czy pożary. Fotografie powstałych szkód są dowodem, zobowiązującym ubezpieczyciela do wypłaty odszkodowania pokrzywdzonym. Z powietrza znacznie dokładniej widać zerwany dach, zalane pole uprawne czy spalony las.

Co otrzymujesz od SkyAlp?

– konsultacje przy planowaniu przebiegu inspekcji (w zakresie poruszania się drona),
– zdjęcia obiektu/obszaru na którym prowadzona jest inspekcja wykonane w wysokiej rozdzielczości (jakość 4K),
– materiał wideo obiektu/obszaru na którym prowadzona jest inspekcja wykonane w wysokiej rozdzielczości (jakość 4K),
– dostęp w czasie rzeczywistym do rejestrowanego materiału (możliwość prowadzenia inspekcji „na żywo”).
– dojazd i przemieszczanie się na miejscu realizacji,
– dostarczenie gotowego materiału w wybranej formie (do pobrania, pendrive, płyta DVD, inne),
– możliwość prowadzenia inspekcji w miejscach trudnodostępnych.

Dlaczego warto?

• Pieniądze. Wykorzystanie drona to znaczna oszczędność w porównaniu z klasycznymi metodami inspekcji. Oszczędność, to mniejsze koszty. Mniejsze koszty to większy zysk.
• Wykonanie inspekcji, zależnie od badanego obszaru, nie jest czasochłonne. Trwa to tylko od kilkunastu minut do maksymalnie kilku godzin.
• Bezpieczeństwo. Inspekcja odbywa się bez narażenia na utratę życia lub zdrowia pracowników i osób trzecich.